Пам’ятка з електробезпеки!
Електрична енергія вірний помічник сучасної людини, але вона може принести велику шкоду здоров’ю, якщо при користуванні нею не дотримуватись суворих заходів обережності і не виконувати відповідних Правил безпеки.
Найважливішою вимогою електробезпеки в особистому господарстві є справний стан ізоляції побутових електромереж і електроприймачів. В домашньому господарстві застосовуються телевізори, пральні машини, електроінструмент, електроплити, праски, тощо, які живляться від мережі 220 В, і яку помилково вважають безпечною. Невміле або необережне застосування побутової електротехніки несе загрозу здоров’ю і життю людей та може привести до електротравми або нещасного випадку.
Особливість електричної енергії полягає в тому, що вона не видима, не має запаху та кольору, а тому виявити електричний струм людина не може. Електричний струм вражає раптово, коли людина потрапляє в коло проходження струму, а саме коли людина з однієї сторони доторкається неізольованого проводу, металевого корпусу електроприладу з несправною ізоляцією або металевого предмета, який знаходиться під напругою, а з іншого боку — землі, заземлених предметів, труб, тощо. Враження електричним струмом може настати і через інші провідники, при наближенні на недопустимо близьку відстань до проводу шини розподільчого пристрою, діючої електроустановки, повітряної лінії електропередачі, тощо. Небезпека ураження електричним струмом в таких випадках значно зростає у вогку та дощову погоду.
Електротравма може виникнути при потраплянні під «крокову напругу», яка виникає при обриві і падінні на землю проводів повітряних ліній електропередачі. Ступінь небезпеки враження електричним струмом в багатьох випадках залежить від характеру приміщень, де знаходиться людина.
До приміщень з підвищенню небезпекою і особливо небезпечних по відношенню ураження електричним струмом відносяться балкони, ванні кімнати, кухні, підвали, жилі приміщення із земляною підлогою, бані, металеві гаражі, парники, приміщення для худоби, тощо.